19 Декември 2007
|
Бойните изкуства са залегнали дълбоко в човешката същност и малките деца приемат с охота този образ, което може да бъде използвано умело от опитен педагог. Има 3 основни начини за въздействие, като играта е първия и най - успешен от тях. Един мой учител навремето, когато аз учех за учител и треньор, ми казваше „Играта е маята на нещата”. Затова в групите за деца се прилага предимно игровия метод, който е и най-ефективния, и то не само при тях. Използвайки положителния емоционален фон, практикуващите карате, играейки и забавлявайки се, усвояват нови за тях знания, навици и умения.
Заниманията с деца имат една основна цел – подобряване и укрепване на здравето. Практикуването на бойни изкуства уравновесява психичното и емоционалното състояние. Акцентът пада и върху създаването на навици за правилно движение и телодържане.

С рационалните си и многообразни упражнения карате е доказало своя ефект като оздравителна гимнастика, даваща отлична координация, правилно телодържане и атлетичност.
Идеята за специализирани групи за деца се заражда в средата на 90-те години в Национална спортна академия, където през това време учи за треньор по карате старши треньорът на Спортен клуб „Хелиос“ Русе – сенсей Митко Ружинов.
Коментари
И В КОЙ ДНИ.